MyWilayah.com

Bahan Ilmiah Sepanjang Zaman

Informasi Terkini

Senarai Penuh Calon PRN Sabah 2020

 


Berikut adalah senarai penuh Calon Pilihan Raya Negeri (PRN) Sabah 2020.


 N.01 Bangi

1. Kamri bin Kail (PCS)

2. Mohammad Mohamarin (WARISAN) 

3. Akram bin Ismail (BN-UMNO) 

4. Salbin bin Muksin (USNO) 

5. Abdul Aziz bin Amir Bangsah (PPRS)

6. Datu Amir Kahar bin Datu Mustapha (Bebas)

7. Miasin bin Nusiri (Bebas)


 N.02 Bengkoka: 

1. Jose bin Modsinupu (PCS) 

2. Junsim Rumunzing (UPKO) 

3. Dr. Samuil Mopun (PBS) 

4. Harun bin Durabi (BN-UMNO) 

5. Omar bin Jalun (USNO) 

6. Sotijin bin Juhui (PGRS)

7. Mary E Dumpangol @ Aminah Ambrose (Bebas)

8. Akian bin Ah Kiew (Bebas)

9. Maklin Masiau (Bebas)

10. Rita Cham (Perpaduan)

11. Pransol Tiying (Bebas)


N.03 Pitas 

1. Sharif Sahar Bin Sharif Ading (PCS) 

2. Sharif Azman Sharif Along (WARISAN)  

3. Sufian bin Abdul Karim (BN-UMNO) 

4. Ilasam bin Nurkasim (USNO)   

5. Ruddy Awah (Bebas)


N.04 Tanjung Kapor 

1. Shawn Davey Robert Lee (PCS) 

2. Chong Chen Bin (WARISAN) 

3. Norlizah Gurahman (PN-PPBM) 

4. Awang Karim bin Abdul Kadir (USNO)

5. Chin Kee Yong (LDP)


N.05 Matunggong 

1. Sarapin Bin Magana (PCS) 

2. Sazalye Donol Abdullah (PKR)  

3. Julita Majungki (PBS) 

4. Richard Kastum @ Mosinal (BN-PBRS) 

5. Hibin bin Masalin (PGRS)  

6. Joseff Emmanuel (Bebas)

7. Dr. Paul Porodong (Bebas)

8. Ronald bin Tampasok (Bebas)


N.06 Bandau 

1. Webley Disim @Rizal (PCS) 

2. Majamis Timbong (WARISAN)  

3. Datuk Wetrom @ Mohd Fikri Bahanda (PN-PPBM) 

4. Azahari bin Amit (USNO)  

5. Raphael Biun (LDP)

6. Delly Surag @ Tolok (Bebas)


N.07 Tandek 

1. Andy Villson Malingka (PCS) 

2. Padis Majingkin (UPKO) 

3. Hendrus Anding (PBS) 

4. Yilson Yanggung (BN-PBRS) 

5. Hisham Ampongou Abdullah (USNO)

6. Jaimbol Dangus (PGRS)  

7. Anita Baranting (Bebas)

8. Liensin @ Danny Leinsin Limpakan (LDP)


N.08 Pintasan 

1. Padlan Bin Samad (PCS) 

2. Mohd Safian Saludin (WARISAN) 

3. Fairuz Renddan (PN-PPBM) 

4. Tan Sri Pandikar Amin bin Mulia (USNO) 

5. Datuk Almudin bin Kaida (Bebas)

6. Roslan bin Mayahman (PPRS)


N.09 Tempasuk 

1. Abdul Alif Saibeh (PCS) 

2. Mustapha @ Mohd Yunus bin Sakmud (PKR) 

3. Mohd Arsad bin Bistari (BN-UMNO) 

4. Amza @ Hamzah (USNO)  

5. Kanul Gindol (PGRS)  

6. Datuk Musbah Jamli (Bebas)


N.10 Usukan 

1. Datu Mohd Nazaruddin Bin Datuk Hj Datu Tigabelas (PCS) 

2. Abdul Bakhrin Mohd Yusof (WARISAN) 

3. Datuk Seri Panglima Mohd Salleh Mohd Said (BN-UMNO)   


N.11 Kadamaian 

1. Dr Beting Giling @ Josh (PCS) 

2. Datuk Ewon Benedict (UPKO)  

3. Demis Rumanti (PBS) 

4. Duanis Mogirong (BN-PBRS)  

5. Raiting @ Mohd Farhan (Bebas)

6. Leduning bin Lengkik @ Ernest (LDP)


N.12 Sulaman 

1. Dato Hj Rekan (PCS) 

2. Datuk Aliasgar Basir (WARISAN) 

3. Datuk Seri Panglima Hajiji Haji Noor (PN-PPBM) 


N.13 Pantai Dalit 

1. Mohd Amirul Amin (PCS) 

2. Utoh @ Rakan Sijim (WARISAN) 

3. Jasnih bin Dayah (BN-UMNO)  

4. Matbee @ Matbeh bin Ismail (USNO) 

5. Awil bin Kamsari (PGRS)  

6. Rusdi bin Salleh (LDP)

7. Johan Jahid (Bebas)

8. Peter Pikul (Bebas)


N.14 Tamparuli 

1. Denis George Kian Fah @ Denis Gimpah (PCS) 

2. Alijus SIpil (PKR) 

3. Datuk Jahid @ Noordin Jahim (PBS) 

4. Dr Raymond Alfred @ Jenry (LDP)  


N.15 Kiulu 

1. Andau Bin Yasun @ Bruno (PCS) 

2. Datuk Seri Panglima Wilfred Madius Tangau (UPKO) 

3. Datuk Joniston Bangkuai (PBS) 

4. Dr Rosyln Gelunu @ Rozlyn (LDP)  

5. Dominic Yasun (Bebas)

6. Jolianis bin Lampong (Bebas)


N.16 Karambunai 

1. Dayangku Ayesha Humaira Binti Ak Othman Shah (PCS) 

2. Ahmad Jais Otong (WARISAN)  

3. Datuk Yakubah Khan (BN-UMNO) 

4. Nerudin bin Ludah (PGRS)   

5. Marajoh bin Unding (LDP)

6. Ibrahim bin Linggam (USNO)


N.17 Darau 

1. Hj Umsery @ Ansari Bin Abdullah (PCS) 

2. Azhar Matusin (WARISAN) 

3. Datuk Jumat Idris (BN-UMNO) 

4. Laliman bin Kemad @ Laiman bin Ahamd (USNO)   

5. Dasim @ Ricky bin Jikah (PGRS)

6. Sumali @ Marino bin Ahmad (LDP)


N.18 Inanam 

1. Dr Regina Lim (PCS) 

2. Peto Galim (PKR) 

3. Datuk William Majimbun (PBS) 

4. Mohd Hardy Abdullah @ Zoro Yukon (USNO) 

5. Datuk Francis Goh Fah Shun  (PGRS) 

6. Tan Sri Chong Kah Kiat (LDP)

7. George Ngui (Bebas)

8. Achmad Noorasyrul bin Noortaip (Bebas)

9. Terence Tsen (AnakNegeri)

10. Kenny Chua Teck Ho (Bebas)


N.19 Likas 

1. Lu Siau Wee @ Jeff (PCS) 

2. Tan Lee Fatt (WARISAN-DAP)  

3. Dr Chang Kee Ying (BN-MCA) 

4. Daniel Isaac Hoong (USNO) 

5. Chong Chee Vui (PPRS)

6. Chia Chui Ket Melanie (Bebas)

7. Sim Fui (LDP)


N.20 Api Api 

1. Datuk Pang Yuk Min (PCS) 

2. Christina Liew Chin Jin (PKR) 

3. Datuk Dr Yee Moh Chai (PBS) 

4. Chong Tze Kiun (PGRS)  

5. Ng Chun Sua (Bebas)

6. Lo Yau Foh (PPRS)

7. Sim Sie Hong (Bebas)

8. Marcel Jude (Bebas)

9. Chin Su Phin (LDP)


N.21 Luyang 

1. Wilson Chang Khai Sim (PCS) 

2. Phoong Jin Zhe (WARISAN-DAP) 

3. Gee Tien Siong (PN-SAPP) 

4. Datuk Hiew King Cheu (PGRS)  

5. Datuk Anthony Linggian @ Chong Yuk Ken JP (LDP)

6. Chin Ling Ling (Bebas)


N.22 Tanjung Aru 

1. Noran Addy Bin Sukiran (PCS) 

2. Datuk Junz Wong (WARISAN)  

3. Datuk Edward Yong Oui Fah (PBS) 

4. Mohd Reduan Hj Aklee (BN-UMNO) 

5. Shaffic bin Risaib Shah (USNO) 

6. Rizawani Fiona Heng (PGRS)  

7. Jan Chow Yee Fah (Bebas)

8. Ibrahim bin OKK Mohd Laiman Diki (LDP)


N.23 Petagas 

1. Ahmad Farid Sainuri (PCS) 

2. Awang Ahmad Shah (WARISAN) 

3. Arsit Sedi (PN-PPBM)  

4. Mohamad Kulat (PGRS)  

5. Jecky Lettong @ Thaddeus Jack (LDP)

6. Paul Nointen (Bebas)


N.24 Tanjung Keramat 

1. Ira Elza Binti Uzair Yahaya (PCS) 

2. Rosday @ Rosdy Wasli (AMANAH) 

3. Shahelmey bin Yahya (BN-UMNO) 

4. Mohd Salleh bin Lamsin (USNO)  

5. Faezah Ibnu (LDP)


N.25 Kapayan 

1. Chua Juan Shiuh (PCS) 

2. Jannie Lasimbang (WARISAN-DAP) 

3. Dr Edwin Bosi (PBS) 

4. Lu Yen Tung (BN-MCA) 

5. Stephen Jacob Jimbangan (PGRS)   

6. Chew Shung Seng (Bebas)

7. Yong Wui Chung (LDP)


N.26 Moyog 

1. Nicholas Sampil @ William (PCS) 

2. Datuk Darrel Leiking (WARISAN) 

3. Joe Suleiman (PN-STAR)  

4. Vinson Loijon @ Patrick (PPRS)

5. Marcel Annol (LDP)

6. John Chryso bin Masabal (PBS)

7. Robert Richard Foo (Bebas)


N.27 Limbahau 

1. Aubrey G Sham (PCS) 

2. Datuk Juil Nuatim (WARISAN)  

3. Datuk Juani @ Johnny Mositun (PBS) 

4. Jainim binti Jaris @ Susanna Jainim (USNO) 

5. Evelyn June binti Charlie (PGRS)  

6. Cornelius Frederick @ Michael Fj Sulip (LDP)

7. Laurence Onjuman (Bebas)

8. Pius bin Lokiom (Bebas)


N.28 Kawang 

1. Abd Rahim Bin Hj Lasim (PCS) 

2. Musli Sapan (WARISAN) 

3. Datuk Ghulam Haidar Bahadar (PN-PPBM) 

4. Awang Arip bin Nasib @ Ag Arif bin Nasip (USNO)   

5. Janrywine J Lusin (LDP)


N.29 Pantai Manis 

1. Fauzi Bin Ibrahim (PCS) 

2. Datuk Yahiya Awang Kahar (WARISAN) 

3. Mohd Tamin @ Tamin bin Zainal (BN-UMNO)  

4. Azmih bin Junaidi (USNO) 

5. Mazreca John (LDP)


N.30 Bongawan 

1. Datuk Seri Anifah Aman (PCS) 

2. Dr. Daud Yusof (WARISAN) 

3. Ag Lahap bin Ag Bakar @ Ag Syairin (BN-UMNO)  

4. Mohd Azree bin Abd Ghani (LDP)


N.31 Membakut 

1. Saat Ag Damit (PCS) 

2. Dr. Mohd. Kamarudin Abd Hamid (WARISAN)  

3. Mohd Arifin Mohd Arif (PN-PPBM) 

4. Seniati bin Abd Ghani (USNO)  

5. Ag Duramin Tafa (Bebas)


N.32 Klias 

1. Abdullah bin Okin (PCS) 

2. Abdul Rahman bin Md Yakub (PKR) 

3. Datuk Isnin Hj. Aliasnih (PN-PPBM) 

4. Amsir bin Dani (USNO) 

5. Maksit bin Saidi (PGRS)

6. Jismit bin Japong (Bebas)


N.33 Kuala Penyu 

1. Cecelia Jompiuh (PCS) 

2. Nelson Wences Angang  (UPKO) 

3. Limus Jury (PN-PPBM) 

4. Perijik @ Fredzex bin Bagang (PGRS) 

5. Mohd Fadzlee Lee Abdullah @ Chun Lee (Bebas)

6. Jepri bin Mapat (LDP)


N.34 Lumadan 

1. Malik Bin Unsat @ Jahari (PCS) 

2. Awangku Zaidi Pg Wahab (WARISAN) 

3. Kamarlin bin Ombi (BN-UMNO) 

4. Ali Dad Fazal Elahi (USNO) 

5. Sahlih bin Sirin (PGRS)  

6. Johari bin Mohd Dun (PPRS)

7. Dayang Aezzy binti Liman (PHRS)

8. Mohd Saidi bin Manan (Bebas)

9. Ruslan Muharam (PBS)


N.35 Sindumin 

1. Jaybee bin Buayie @ Ezwan Abdullah (PCS) 

2. Datuk Dr Yusof Yacob (WARISAN) 

3. Sani bin Miasin (BN-UMNO) 

4. Manshur @ Manshor bin OKK Mohd Yassin (USNO) 

5. Arifin bin Harith (PGRS)  

6. Daniel Gaing @ George Daniel (LDP)


N.36 Kundasang 

1. Datuk Ewon Ebin (PCS) 

2. Siriman @ Mohd Fazid Basir (WARISAN) 

3. Datuk Dr Joachim Gunsalam (PBS) 

4. Osman bin Marajin (PGRS)  

5. Jeafry Goh Kautah (LDP)


N.37 Karanaan 

1. Mohd Hadzrul Bin Masnin (PCS) 

2. Awasi Ganie @ Yasin Abdul Ghani (WARISAN)  

3. Datuk Masidi Manjun (PN-PPBM) 

4. Md Tajuddin bin Sadi (USNO) 


N.38 Paginatan 

1. Amru Bin Abdul Kadir (PCS) 

2. Georgina L. George (UPKO) 

3. Datuk Abidin Madingkir (PN-STAR) 

4. Bensin @ Binsin bin Dani (PGRS)  

5. Datuk Henrynus Amin (AnakNegeri)

6. Liong Sun Min @ Sun Min bin Limatok (LDP)

7. Kamil bin Kasibun (USNO)

8. Arthur Sen Siong Choo @ Sin Siong Choi (PBS)

9. Jemadi @ Junaidi bin Sahat (BN)


N.39 Tambunan 

1. Damian @ Richard Marcus Podtung (PCS) 

2. Datuk Dr. Nayan Yambu @ Laurentius (UPKO)  

3. Datuk Dr Geoffrey Kitingan @ Gapari (PN-STAR)  

4. Nordin bin Jaini @ Zaini (PGRS)

5. Silverius Bruno (PBS)

6. Jimmy Palikat (Bebas)


N.40 Bingkor 

1. Alphonsus Bin Felix (PCS) 

2. Odom @ Peter Dhoms Saili (WARISAN-DAP) 

3. Robert Tawik @ Nordin (PN-PPBM) 

4. Engah bin Sintan @ Dahlan bin Abdullah (USNO)  

5. Julius Favianus (LDP)

6. Peter Jino Allion (PBS)


N.41 Liawan 

1. Mazlan Latif (PCS) 

2. Rasinin Koutis (WARISAN) 

3. Annuar Ayub (PN-STAR)  

4. Yatin Kukung (LDP)

5. Leong Chau Chu (USNO)

6. Daniel Kinsik (PBS)

7. Datuk Jake Nointin (Bebas)


N.42 Melalap 

1. Apiang Bin Sausun (PCS) 

2. Datuk Peter Anthony (WARISAN) 

3. Datuk Radin Malleh (PBS) 

4.Sazali bin Justi (USNO)  

5. Jamawi Jaafar (BN)

6. Masdin bin Tumas (LDP)


N.43 Kemabong 

1. Tay Jin Kiong @ Alfred (PCS) 

2. Datuk Dr. Lucas Umbul (UPKO) 

3. Raime bin Unggi (BN-UMNO)  

4. Rainus bin Sangulau (USNO)  

5. Rubin bin Balang (Bebas)

6. Juster bin Peter (LDP)


N.44 Tulid 

1. Matusin Timam (PCS) 

2. Mudi Dubing (WARISAN) 

3. Matusin Bowie @ Matius (BN-PBRS) 

4. Flovia Ng (PN-STAR) 

5. Mohamad Khairy bin Abdullah (USNO) 

6. Dahalan @ Ulin bin Abdullah @ Amil (LDP)

7. Suman Yasambun (PBS)


N.45 Sook 

1. Rebecca Taimin (PCS) 

2. Raymond Ahuar (PKR) 

3. Bonepes Been (BN-PBRS) 

4. Ellron Alfred Angin (PN-STAR)   

5. Aning bin Ansawang (LDP)


N.46 Nabawan 

1. Ampalus Robert Sanaron (PCS) 

2. Albert Aguir (UPKO) 

3. Datuk Abdul Ghani Yassin (PN-PPBM) 

4. Maikol bin Ampuas (Bebas)


N.47 Telupid 

1. Jingkoi Bin Luna (PCS) 

2. Felix Joseph Sitin (UPKO) 

3. Jonnybone J Kurum (PBS) 

4. Abdul Wahab bin Abdul Gani (BN-UMNO) 

5. Takun B. Ladas @ Mohd Johan Sualan Madinal (LDP)


N.48 Sugut 

1. Raimon Bin Lanjat (PCS) 

2. Norsabrina Japar (WARISAN) 

3. James Ratib (BN-UMNO) 

4. Kamaruddin bin Jamil (PPRS)  

5. Razak Allexsius Kontuni (LDP)

6. Jubin bin Tulawi (USNO)

7. Undang bin Jalang (Bebas)


N.49 Labuk 

1. Fidelis K. Michael (PCS) 

2. Dennis Tweening Rantau (UPKO) 

3. Samad Jamri (PN-PPBM) 

4. Sh Suhaimi bin Sh Miasin (USNO) 

5. Abdul Rahman bin Kongkawang  (Bebas)  


N.50 Gum-Gum 

1. Hj Undang Bin Tumpong (PCS) 

2. Arunarnsin Taib (WARISAN) 

3. Suhaimi bin Nasir (BN-UMNO)   

4. Riduan bin Sampai (PPRS)

5. Yunus bin Nurdin (Bebas)

6. Jainuddin bin Berahim (LDP)


N.51 Sungai Manila 

1. Sahidzan Bin Ag. Salleh (PCS) 

2. Dr. Mahmud Sudin (WARISAN) 

3. Mokran bin Ingkat (BN-UMNO) 

4. Kee Zulkipli @ Kee Zulkifli bin Harrith (USNO)   

5. M D Anuar bin MA Yusuf (LDP)

6. Mohd Arshad bin Abdul (PPRS)


N.52 Sungai Sibuga 

1. Irwanshah bin Mustapa (PCS) 

2. Datuk Armani Mahiruddin (WARISAN)  

3. Mohamad Hamsar bin Awang Supian (BN-UMNO)   

4. Mohd Jain bin Aliuddin (PPRS)

5. Kemellia binti Hasan (LDP)


N.53 Sekong 

1. Sitti Nurul Ain Sahidah binti Piting (PCS) 

2. Alias bin Sani (WARISAN)  

3. Huzulizah bte Md Dani (BN-UMNO) 

4. Siaran bin Jumdail (USNO)  

5. Mohd Fazil bin Ajak (LDP)

6. Abidin bin Sukor (PPRS)


N.54 Karamunting 

1. Loo Mun Yew (PCS) 

2. Hiew Vun Zin (WARISAN) 

3. Kong Nyuk Thou (PBS) 

4. Chew Kok Wah (BN-MCA)   

5. Ha Cheun Hoo (LDP)

6. Lee Tiang Yong @ Lee Chee UI (PPRS)

7. Adam Chal (USNO)


N.55 Elopura 

1. Voo Min Gin (PCS) 

2. Calvin Chong (WARISAN-DAP) 

3. Chan Boon Thian (BN-MCA)   

4. Chong Thien Ming (LDP)

5. Pak Andi @ Mohd Saini (PPRS)

6. Khairiah @ Siti Khairiah binti S. Mohd (USNO)


N.56 Tanjong Papat 

1. Yu Seng Chung @ Louis (PCS) 

2. Datuk Frankie Poon (WARISAN-DAP) 

3. Ken Yong (PN-SAPP)   

4. Noraini binti Sulong (Bebas)

5. Jamal bin Ali (PPRS)

6. Mohd Yunus bin Apil (USNO)

7. Lam Jin Dak (LDP)


N.57 Kuamut 

1. Mohd Meszi Ng Abdullah (PCS) 

2. Benson Inggam (UPKO) 

3. Juhari bin Janan (BN-UMNO) 

4. Dr Ationg bin Tituh (PGRS)  

5. Masiung Banah (Bebas)


N.58 Lamag 

1. Razman Bin Mayah (PCS) 

2. Mohd Ismail Ayub (WARISAN) 

3. Datuk Seri Bung Moktar bin Radin (BN-UMNO) 

4. Sairin Abd. Rahman (PPRS)  

5. Junny @ Karuak bin Abdullah (Bebas)


N. 59 Sukau 

1. Malaya Bin Kasurah (PCS) 

2. Amrah Liwangsa (WARISAN)  

3. Jafry bin Ariffin (BN-UMNO) 

4. Jakariah bin Janit (PGRS)  

5. Datuk Saddi Haji Abdul Rahman (Bebas)


N.60  Tungku 

1. Jani Bin Kulmen (PCS)  

2. Assaffal Alian (WARISAN) 

3. Momen @ Abd Momen bin Anchai @ Anghai (BN-UMNO) 

4. Mohamad bin Sidam (USNO) 

5. Jumaat bin Anwar ((Bebas)

6. Amil Bnagsa bin Amil Ahsan (PKS)


N.61 Segama 

1. Kamarudin Mohd Chinki (PCS) 

2. Datuk Mohamaddin Ketapi (WARISAN) 

3. Aljen Johnny (PN-PPBM) 

4. Jikamisah binti Abdul Salam (USNO) 

5. Mohd Basari bin Abdul Gapar (PGRS) 

6. Sahidin bin Rabaha (PPRS)

7. Nicholas Voo Vune Kett (LDP)

8. Kamis bin Burhan (Bebas)


N.62 Silam 

1. Matusin Sunsang (PCS) 

2. Datu Dumi Masdal (WARISAN) 

3. Abdul Hakim Gulam Hassan (PN-PPBM) 

4. Mohammad Hamdan bin Abdullah (USNO) 

5. Ahmad bin Tiong (PGRS)  

6. Erwan bin Johan (PPRS)


N.63 Kunak 

1. Mohd Azman@Abdul Samad Bin Hj Asiman (PCS) 

2. Norazlina Arif (WARISAN) 

3. Halid bin Harun (BN-UMNO) 

4. Utoh Joehann bin Angkie (USNO) 

5. Hasbi bin Sariat (PGRS) 

6. Nur Aini binti Abdul Rahman (LDP)


N.64 Sulabayan 

1. Alahuddin Bin Mohd Sarah (PCS) 

2. Datuk Jaujan Sambakong (WARISAN)  

3. Abdul Manan bin Indanan (BN-UMNO)  


N.65 Senallang 

1. Madjalis Bin Lais (PCS) 

2. Datuk Seri Panglima Mohd Shafie Apdal (WARISAN) 

3. Norazman Utoh Naim (PN-PPBM) 

4. Mohammad Ramzan bin Abdul Wahab (USNO)   

5. D. Pg. Ahmad bin Datu Ali Alam (PPRS)


N.66 Bugaya 

1. Jihek Bin Basanu (PCS) 

2. Manis Muka Mohd Darah (WARISAN)

3. Mohd Daud Tampakong (PN-PPBM) 

4. Ahmad bin Kenajaan (USNO)  

5. Taraji bin Jamdi (PPRS)

6. Abdul Jan bin Muammil @ Abdul Jim (Bebas)

7. Rasidan bin Abd Latiff (Bebas)


N.67 Balung 

1. Abdul Hamid Bin Damang (PCS) 

2. Rus Diana Andi Paladjareng (WARISAN) 

3. Hamild @ Hamid bin Awang (BN-UMNO) 

4. Labosa @ Ghazali bin Jakilan (USNO)  

5. Abu Bakar bin Jambuan @ Omar (PGRS) 

6. Ariffin bin Kassim Ibong (PHRS)  

7. Cyril Aloysius (LDP)


N.68 Apas 

1. Datuk Amrullah Kamal (WARISAN) 

2. Nizam Abu Bakar Titingan (PN-PPBM)

3. Datuk Indal (PCS)

4. Mohd Sayadi bin Bakal (USNO)


N.69 Sri Tanjong 

1. Dr Kour Ken-Keat (PCS) 

2. Justin Wong Yung Bin (WARISAN-DAP) 

3. Fung Lin Fun (PN-STAR) 

4. Wong Su Vui (PGRS) 

5. Yapp Yin Hoau (PHRS)  

6. Lim Ting Khai (LDP)

7. Ricky Pang Siau Chern (PPRS)

8. Chung Yaw Vui (Bebas)


N.70 Kukusan 

1. Hj Ismail @Taufik Bin Muin (PCS) 

2. Rina Jainal (WARISAN) 

3. Chaya binti Sulaiman (BN-UMNO) 

4. Ismail bin Idris (USNO) 

5. Lee Boon King (PGRS)  

6. David Wong Jin Soon (PHRS)  

7. Rosdiansa bin Mohd Noor (PPRS)


N.71 Tanjung Batu 

1. Dr Rudy Nurdin (PCS)  

2. Mohd Afsar Abdul Latif (WARISAN) 

3. Andi Muhammad Surady bin Bandy (BN-UMNO)  

4. Asmari @ Nas bin Udoh (Bebas)

5. Kamshari @ Johari Ibrahim (PPRS)

6. Zulkifli bin Ahamd (USNO)


N.72 Merotai 

1. Abdullah bin Palele (PCS) 

2. Sarifudin Hata (WARISAN) 

3. Mohamad Jalani Chachu (PN-PPBM) 

4. Hafeezatul Halimah binti Mohamad (USNO) 

5. Tan Sri Liew Yun Fah (PHRS) 

6. Shim Nyat Yun (LDP)


N.73  Sebatik 

1.  Abdul Samad bin Akui  (PCS) 

2.  Hassan  A  Gani Pg  Amir (WARISAN)

3. Datuk Hj Muis Hj Picho  (PN-PPBM) 

4. Hassan  bin  Ibrahim  (USNO) 

5. Juhuran  bin  Kalmin  (Bebas) 

6. Baharuddin bin Basrie (PPRS)

7. Mohd Balbir bin Arjan (Bebas)


Sumber: SPR & SABAH  ELECTION  2020 Compiled  by:  Trebor  Gnanum 


Logo Parti Bertanding PRN Sabah 2020


Post a Comment

0 Comments