MyWilayah.com

Bahan Ilmiah Sepanjang Zaman

Informasi Terkini

Biodata Datuk Armizan Mohd Ali



Biodata

Nama: Datuk Armizan Mohd Ali

Tarikh Lahir: 9 September 1976

Tempat Lahir: Kampung Pengalat Besar Papar

Jawaatan Terkini: Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Sabah & Sarawak)

 

Pendidikan

2017 – 2019: Sarjana Sastera (Kerajaan & Hubungan Antarabangsa) Universiti Malaysia Sabah (UMS)

1996 – 2000: Sarjana Muda Kepujian Undang-Undang Universiti Islam Antarabangsa Malaysia (UIAM)

1994 – 1995: Pusat Matrikulasi, UIAM

1994: AMC The School of Business

1993: Sekolah Menengah Sains Labuan, Wilayah Persekutuan Labuan

1992: Sekolah Menengah ST. Joseph, Papar. Sabah

1989 – 1991: SMK Majakir, Papar

1985 -1988: SK. Pengalat Besar, Papar

1983 – 1984: SK. Sungai Anib, Sandakan

 

Sijil Profesional/Sijil Tauliah

2014: Sijil Pegawai Integriti Bertauliah/Certified Integrity Officer (CelOs), Akademi Pencegahan Rasuah Malaysia (MACA)

 

Kerjaya/Perkhidmatan

12 Disember 2023: Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Kos Sara Hidup

25 Julai 2023: Memangku tugas Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Kos Sara Hidup (KPDN) sebelum ini disandang oleh Allahyarham Datuk Seri Salahuddin Ayub.

3 Disember 2022 – 12 Disember 2023: Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Sabah & Sarawak)

Dis 2020 – Okt 2022: Setiausaha Sulit Kanan Kepada YAB Ketua Menteri Sabah

Mac 2020 – Nov 2020: Setiausaha Politik Kepada Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat Malaysia

Dis 2019 – Feb 2020: Pegawai Khas kepada YB Menteri Pembangunan Luar Bandar Malaysia

Sep 2016 – Jun 2018: Pengarah Biro Tatanegara (BTN) Negeri Sabah, Jabatan Perdana Menteri

Jun 2013 – Ogos 2016: Setiausaha Politik kepada YAB Ketua Menteri Sabah

2011 – 2013: Setiausaha Sulit Kanan Kepada YB Menteri Dalam Negeri

2004 – 2008: Pegawai Khas kepada YB Menteri Dalam Negeri

2004 – 2008: Pegawai Khas kepada YB Menteri Pelajaran Malaysia

2003 – 2004: Pengarah Akademi Pemuda

2003 – 2004: Timbalan Pengarah Akademi Muda

2000 – 2002: Pegawai Latihan dan Penyelidikan Akademi Pemuda

 

Politik

2020 – Kini: Naib Ketua Penerangan Parti Pribumi Bersatu Malaysia (PPBM) Sabah

6 April 2019 - 2020: Setiausaha Eksekutif Parti Pribumi Bersatu Malaysia (PPBM) Sabah

Pengerusi PPBM Sabah

2019: Parti Pribumi Bersatu Malaysia (PPBM)

Ketua Sekretariat Manifesto Orang Muda Pemuda BN Sabah

Pengerusi Biro Politik dan Pidato Pemuda UMNO Malaysia

Pembantu Khas Ketua Pemuda UMNO Malaysia

Exco Pemuda UMNO Malaysia

Ketua UMNO Bahagian Papar

Parti Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

Aktiviti/Kegiatan Luar/Lantikan Board of Director (BOD)

Ahli Lembaga Pengarah Qhazanah Sabah Berhad

Presiden Persatuan Setiakawan Sabah

Timbalan Presiden Persatuan Rumpun Bajau Sama Sabah (PRBSS)

Pengarah Biro Tatanegara (BTN) Sabah

 

Anugerah

2022: Panglima Gemilang Darjah Kinabalu (PGDK) - Datuk

2016: Darjah Indera Mahkota Pahang (DIMP) - Dato'

2010: Jaksa Pendamai - (2010)

2008: Ahli Darjah Kinabalu (ADK)

 

 

Sumber/Kridet: Armizan Mohd Ali Facebook

Gambar: Twitter

 

Post a Comment

0 Comments